Menü
Mehmet Fatih Akdağoğlu, 20 Ağustos 1981 yılında Bursa’da dünyaya gözlerini açtı. Aslen Bayburtlu olan Fatih Akdağoğlu ilkokul ve ortaokul öğrenimini Bursa’da tamamladı. Akdağoğlu, Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu.
 
Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Fatih Akdağoğlu, yüksek lisansını aynı alanda tamamladı. 
 
Fatih Akdağoğlu, inşaat, mühendislik, tarım ve yatırım alanlarında girişimlerde bulunan ve yüzlerce büyük başarılı projeye imza atan Temel Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 
 
Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği (YENİAD) kurucuları arasında yer alan Fatih Akdağoğlu, hâlen YENİAD Genel Başkan Yardımcılığı ve Genç YENİAD Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 
 
Çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernek ve vakıflarda kurucu yönetici, genel başkan yardımcılığı, başkan danışmanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulunan Fatih Akdağoğlu, Milli Gençlik Vakfı (MGV), Anadolu Gençlik Derneği’nde (AGD) çeşitli kademelerinde görevlerde bulunmuştur.
 
Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği de bulunan Akdağoğlu, 2015 ve 2018 genel seçimlerinde Saadet Partisi’nin İstanbul 1. Bölge 17. Sıra ve 7. Sıra milletvekilliği adaylığı yaptı. 
 
Fatih Akdağoğlu hali hazırda Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi olarak görev yapmaktadır.
 
Dergi, gazete, dijital yayınlarda yazıları ve haberleri yayınlanan Fatih Akdağoğlu, çeşitli televizyon programlarında açıklamalarına yer verilmiştir. 
 
Sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanan Fatih Akdağoğlu, Twitter’da twitter.com/@akdagoglufatih kullanıcı adıyla yer alıyor. 
 
Fatih Akdağoğlu, evli ve Sare isimli bir kız çocuğu babasıdır.